ВСЕ ПО РЕМОНТУ та БУДІВНИЦТВУ - КОЛОМИЯ -

Опалення

Головна » Файли » Мои файлы

Плюси та мінуси теплої підлоги та радіаторного опалення
19.03.2010, 21:50
Радіатори

Плюсами радіаторних систем можна вважати:
Вони прості (відносно) у монтажі та експлуатації. Що це значить? Подібні системи "прощають" набагато більшу кількість помилок при проектуванні та монтажі. (Неправильно підібраний або змонтований радіатор простіше поміняти, перепакувати з'єднання, замінити на більш-менш потужний).
Поставивши на кожному, радіаторі регулятор температури, можна як би регулювати температуру в приміщенні, але якість регулювання - відносне. Наприклад, незручно бігати від радіатора до радіатора та виставляти на ньому температуру, тим більше, якщо таких радіаторів у котеджі близько 20-40 штук. Зате, кожний може це зробити.
Вони відносно дешеві. Чому відносно? Та тому, що є радіатори дизайну-класу, які можуть "посперечатись" з будь-якою, найдорожчою системою опалення.
Не варто опускати ще й ту обставину, що радіаторне опалення може компенсувати всі огріхи, які могли виникнути при підборі конструкційних рішень теплоізоляції будинків. Іншими словами, якщо будівельники заощадили на утепленні, то хазяїн може просто збільшити потужність або кількість радіаторів. (Це, звичайно, спірна перевага, але згадати про це необхідно).



Мінусами радіаторних систем є:
Розподіл поля температур у приміщенні далеко не тільки від ідеального, але й від просто комфортного. Наприклад, при температурі в приміщенні 23-25 °С, фіксована на рівні грудей людини середнього росту (зона комфорту, СНіП величина), температура на поверхні підлоги буде становити 14-16 °С, а під стелею вона буде близько 30-35 °С. Тобто народна мудрість про те, що ноги треба тримати в теплі, а голову в холоді, виконується з точністю до "навпаки".
Як поводяться радіаторні системи, коли немає необхідності в опаленні? Просто іржавіють і збирають пил. Виходить, що, установлюючи в себе систему радіаторного опалення, ви свідомо прирікаєте себе на необхідність покупки та монтажу іншої системи, що буде у вас працювати влітку, тобто буде відводити надлишкове тепло - кондиціонери.
Тепер про енергоефективність. Ні для кого не секрет, що кількість теплоти визначається формулою:

Q = C × m × Δt
де: С – теплоємність,
m – кількість нагріваємої речовини,
Δt – різниця температур між температурами на вході та виході теплообміної системи.
Таким чином, якщо в нас на радіатори подається теплоносій з температурою 80-85 °С, а йде 60-65°С, то неважко порахувати, що Δt (різниця температур) рівняється 20 °С. Кількість і склад теплоносія однакові (вода, наприклад, тому теплоємність буде однакової теж). А для систем "Тепла Підлога" така різниця температур буде становити не більше 5-10 °С.
Декор. Це, звичайно, відносна думка, але деяким може подобатися сама наявність "залізяк" під вікнами або на стінах, що заважають розміщенню меблів, що не дає можливості використати весь дизайнерський потенціал. Кому подобаються радіатори - тих не будемо переконувати.
Радіатори - пилозбирачи. Відповідайте собі чесно - коли ви востаннє робили вологе прибирання між секціями радіаторів? Швидше за все - із часу останнього ремонту. Так ще й те, що при певнім розміщенні радіаторів у приміщенні можуть виникнути досить сильні потоки повітря, у народі іменовані протягами.
Система «Тепла підлога»


Плюси:
Комфортний розподіл температури. Тепло піднімається знизу. "Ноги" у теплі, а "голова" у холоді.

Порівняння з радіаторами вже розглядалося вище. Отут можна додати тільки те, що при такому розподілі температури знижуються теплові втрати будинку, що у свою чергу добре позначається на енергоефективності. Застосовуючи, в основному, у будинку систему "Тепла підлога", можна одержати економію енергоносія до 25%.

Також можна в актив віднести й те, що, вкладаючи гроші в теплу підлогу, споживач не тільки одержує систему опалення, але й звуко- і теплоізоляцію підлоги. Якщо порівнювати вартості систем теплої підлоги і радіаторних, то цей аспект не можна скидати з рахунків, якщо ми хочемо коректно провести подібне порівняння.

До того ж Улітку цю ж систему використовують для охолодження будинку. Пускають по трубах холодну воду, і температура за півгодини падає на 5–7 градусів.


Знову ж, кому подобаються "залізяки" під вікнами, "пилозбирачи" (список епітетів для радіаторів можна продовжити), тих не переконати. Але підійдіть, практично до кожного з нових будинків з фасадним осклянілюванням і подивитесь. Якщо вам подобаються радіатори, які там видні - то, боюся, немає можливості підібрати аргументи для подальшого переконання.





Мінуси:
Насамперед , це те, що подібні системи складніше в монтажі, у порівнянні з радіаторними системами й вимагають ОБОВ'ЯЗКОВОГО комп'ютерного розрахунку. Наскільки вони складніше? Отут можуть існувати розбіжності. Ті, хто займаються монтажем подібних систем, на досить професійному рівні, скажуть, що немає ніякої різниці. Але, якщо радіатори може поставити будь-який "радянський" сантехнік, то систему теплої підлоги потрібно спочатку розрахувати, потім грамотно змонтувати. Таким чином, за системи теплої підлоги може братися далеко не кожен виконавець робіт. Хоча, може цей "мінус" може запросто обернутися "плюсом" для простого споживача. Якщо хтось не береться за виробництво подібних робіт, то це дасть додатковий привід до міркуванню із приводу того, до кого ви звернулися за рішенням ваших проблем по створенню комфорту.

Тепер, що стосується використання подібних систем замість систем кондиціонування. Чисто теоретично така можливість існує. Але рішення подібної проблеми може натрапити на певні, чисто технічні, труднощі. Наприклад, обмежений теплоз’єм з поверхні підлоги. Не можна остудити поверхню підлоги нижче 18-19°С. Це пов'язано з тим, що холодна підлога ніяк не сумісна з поняттям комфорту. Тобто , застосувавши теплу підлогу, без кондиціонерів обійтися можна, але складно.

Тепер про ціну. На жаль, дешеві радіатори дешевше дешевої теплої підлоги! Вибачте за тавтологію. Але отут хочеться нагадати відому народну приказку про рибку та про юшку. Ми плавно вже перейшли до наступного пункту - підбору обладнання.

Отже, якщо у вас не виконані проектні роботи із систем опалення, водопостачання, вентиляції, каналізації (ОВ і ВК), то вам необхідно звернутися до фахівців, які це зможуть зробити. Звичайно, нормальна фірма, що успішно працює в будівельному бізнесі, має у своєму розпорядженні такі можливості. До речі - це показник рівня фірми. Вартість таких робіт може коливатися в широких межах, але, у більшості випадків, якщо ця фірма згодом буде виконувати самі роботи, то можна домовитись про дуже символічну ціну. Як правило, грамотний проектувальник допоможе або запропонує оптимальну для вашого будинку схему розведення труб і приєднання котла. Можна переходити до пункту 3. Яку систему опалення вибрати? Нижче наведена табл. 1, у якій даний короткий аналіз систем опалення.

Категорія: Мои файлы | Додав: NAD
Переглядів: 1339 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Пошук

Погода та курс вал

Відправити SMS Відправити SMS Відправити SMS Відправити SMS Цены на бензин
новости

ЛІЧИЛЬНИКИ,ДРУЗІ


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Rambler's Top100 koljmya.at.ua kolomyya.at.ua Украинский портАл Каталог MyList.com.ua КОЛОМИЯ ПЕРЛИНА ПРИКАРПАТТЯ Graffiti Decorations(R) Studio (TM) Site Promoter Строительная компания - ремонт квартир, дизайн интерьеров, евроремонт Украина онлайн Каталог Бригадир :: КОЛОМИЯ, Украина, Ивано-Франковск Безкоштовний каталог сайтів Каталог сайтов Всего.RU Интерьер дома Каталог сайтов :: Развлекательный портал iTotal.RU Весь интернет в одном каталоге! Create a free website ; UKRSTROY.NET -
 информационный строительный портал Украины ProStroy Продажа проектов коттеджей

Цікаві штучки

Русский Шансон - скачать музыку в формате mp3

Cофт, SMS

МОЇ ДРУЗІ Свіжий софт КОЛОМИЯ ПЕРЛИНА ПРИКАРПАТТЯ Декоративные краски для внутренних помещений Проекти будиночків