Збірні каркасні будинки з брусу
Віддаючи перевагу проектові каркасного будинку для свого заміського житла, ви робите вибір на користь самого технологічного рішення, пливете, так сказати, «на гребені хвилі». Саме в каркасному домобудівництві зібрані всі новітні досягнення як у виборі використовуваних матеріалів, так і в застосовуваній методиці будівництва. Причому це стосується усього будинку в цілому - від пристрою стін, фундаменту і покрівлі до інженерного забезпечення будинку.
Такі будинки екологічні, сполучать у собі випробувану якість природних матеріалів з перевагою застосування наукових розробок у будівництві, а можливість різноманітних варіантів обробки дозволяє додати їм будь-який зовнішній вигляд. Поняття «каркасний будинок» містить у собі кілька різновидів методів будівництва і допускає застосування деякої розмаїтості матеріалів. Поєднує їх одне - наявність каркаса. Однак все по порядку.
Виробництво будинків каркасного типу в Європі почало розвиватися близько 50 років тому. Перші будинки, побудовані в Росії за каркасною технологією, прийшли до нас з Канади, де ця технологія стала бурхливо розвиватися після 2-ї світової війни, коли в країну заюшив потік емігрантів і треба було швидко і з мінімальними витратами вирішувати проблему житла. Пізніше ця технологія одержала назву «канадської», а на початку 90-х років виник ще один термін, що частково описує дану технологію - «сандвіч-панельні будинки».
В даний час у Європі і Росії прийняті тверді норми по теплозахисту сборних будинків з брусу, який можна забезпечити тільки завдяки застосуванню ефективних теплоізоляційних матеріалів. Для дотримання вимог по термічному опору (в умовах Північно-Заходу) зовнішня стіна повинна мати товщину: суцільну дерев'яну стіну з колоди або бруса - 450 мм, цегельну кладку з повнотілої цегли - 1,5-2 метра, з дерев'яного каркасу - 190 мм. Розглянемо деякі типи сучасних каркасних будинків.